Blog

Jak jsme pro klienta ADIV | ŠKODA AUTO vytvořili grafiku na míru

Moderní reklama je založená na emocích a vizuálních dojmech. Pokud chcete obstát v tvrdé konkurenci a vybudovat srdcový brand, bez originální grafiky se zkrátka neobejdete. Tím spíš, pokud jste regionální prodejce vozů Škoda Auto a na prestiži vám záleží. Jak se tvoří grafika, která se zákazníkům dostane pod kůži?

Originální řešení na míru

ADIV je prodejcem vozů Škoda Auto. Na pobočkách v Ostravě a Opavě prodávají nové i ojeté vozy Škoda a provozují autorizovaný servis a autopůjčovnu. S první zakázkou se na nás obrátili v roce 2017. Na úvodní schůzce padly jasné požadavky – ADIV potřebuje navrhnout originální firemní identitu, billboardy a v neposlední řadě také neotřelou grafiku pro dárkové krabice na víno. Zkrátka kompletní služby, které posílí brand i postavení firmy na trhu.

Reklama, která vás spolehlivě odliší od konkurence

Hlavním požadavkem bylo originální zpracování, které vyzdvihne přednosti automobilů ŠKODA a firmu odliší od konkurence. Naši grafici se s chutí pustili do díla a připravili 3 originální grafické návrhy. Největší úspěch sklidil návrh s pozadím ručně malovaným tuší – tak neotřelý a odlišný od konkurence. Díky kontrastnímu černo-bílému pozadí navíc dokonale vynikly elegantní křivky vozů. 

Dalším požadavkem bylo zdůraznění regionálního působení a široké možnosti využití vozů ŠKODA. Proto jsme vozy zakomponovali do městského prostředí i do přírody. Protože má ADIV hlavní pobočku v Opavě, v grafice jsme použili symboliku opavského historického centra. Pro návrh s motivem přírody byly jasnou volbou Beskydy, které region obklopují. V návrhu jsme nezapomněli ani na beskydskou dominantu Lysou horu, která je pro místní jasnou srdcovkou.

Variabilní grafika, která roste s firmou

Každá firma touží růst a proto tvoříme nadčasovou grafiku, která poroste spolu s vámi.  

S rozšiřováním projektů se malovaná grafika firmy ADIV brzy rozrostla o nové prvky a motivy. V rámci reklamní kampaně se soutěží o dovolenou v Dubaji naši grafici připravili malbu města Dubaje i s animací. Na konci roku namalovali pro billboardy s novoročním přáním motiv nové radnice v Ostravě

Velkou výzvou pro nás bylo také zpracování potisku krabice na víno. Ručně malované pozadí se muselo rozrůst tak, aby pokrylo všechny 4 strany krabice. ADIV požadoval také použití celé šestice vozů. Grafici dali hlavy dohromady a vykouzlili podlouhlou koláž několika míst, která se na krabici uzavírá dokola.

Na malovaném černobílém motivu můžete vidět Beskydské pohoří s roubenkou, Lysou horu s pozadím, krajinu s loukou, zámek Raduň, Slezské zemské muzeum v Opavě, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Opavě, průčelí domů na Masarykově náměstí spolu s Ostravským muzeem či panorama Dolní oblasti Vítkovice.

Grafika, která se vryje pod kůži

Dokonalá reklama je taková, která se zákazníkům vryje pod kůži a zapíše do srdce. A to se při tvorbě kampaní a propagačních materiálů pro ADIV stalo také nám. Dodnes na některé zakázky s láskou vzpomínáme.

Jednou z nich je animovaný reklamní komiks. Klient si objednal celostránkovou reklamu v novinách zaměřenou na autorizovaný servis vozů ŠKODA. Návrh jsme pojali originálně a v duchu ručně malované firemní identity namalovali hravý komiks. Klienta návrh natolik nadchl, že si od nás nechal komiks animovat pro svůj Youtube kanál. Animace měla úspěch, a proto jsme pro ADIV připravili další kreativní video k 30. výročí založení firmy. Mrkněte, jak se nám animace a videa povedly.

K oslavám 30. výročí jsme vyrobili také jedinečný kalendář, kteří si zákazníci ADIV mohli odnést domů na památku. Kalendář jsme vytvořili z graficky upravených dobových fotografií. Série snímků zachycuje uplynulých 30 let – od založení firmy ADIV až do současnosti. Historické pozadí dokreslují dobové modely ŠKODA. Starší generace tak mohla nostalgicky zavzpomínat a mladší generace nasát atmosféru dob dávno minulých. 

Další srdcovkou pro nás byla animovaná reklama v OC Forum Nová Karolina. Kampaň zaměřená na výprodej nových vozidel mohli sledovat návštěvníci nákupního centra na 25 m dlouhé LED obrazovce.

Jednou zakázkou to nekončí

ADIV patří mezi naše spokojené klienty už od roku 2017. Díky skvělé práci našeho týmu se za dlouhá léta spolupráce mohli přesvědčit, že na MARF se mohou kdykoliv spolehnout. Už po první realizované zakázce bylo vedení firmy nadšené kreativitou, všestranností a flexibilitou týmu. S dalšími zajímavými projekty se doslova roztrhl pytel. 

Každým rokem pro ADIV realizujeme polepy vozů, ale tím naše spolupráce zdaleka nekončí. Vymysleli jsme také originální grafiku pro roll upy, etikety na láhve, přání k narozeninám; plachty, letáky, reklamní brožury, potisk dresů, potisk hrnků, balónků, igelitových tašek, samolepky, parkovací hodiny, bigboardy, kreativní inzerci, poukazy, vouchery, obal dárkových kazet, složky, visačky do auta, kalendáře, krabičky na kapesníky… Zkrátka veškerou grafiku na míru, kterou firma k propagaci a posílení brandu potřebuje.

Aktuálně pro ADIV připravujeme také zbrusu nový web na míru. Návštěvníci webu se mohou těšit na vytuněnou grafiku a další vychytávky.

Podívejte se na referenci ADIV, spol. s.r.o.

Pomáháme firmám růst

Za 5 let jsme společně s firmou ADIV ušli kus cesty. Pod křídla jsme si vzali nejen grafiku, ale také celou firemní identitu. Věříme, že se nám povedlo vytvořit srdcový brand, kteří si zákazníci zamilovali. Zároveň se firma odlišila od konkurence a získala jednotný tón komunikace. Budovat vizuální identitu zkrátka stojí za to. Rádi na vaší cestě k úspěchům pomůžeme také vám.

Chci vytvořit originální grafiku na míru

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?


Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

MARF pro mně není „jen“ obchodní partner, je to parta lidí, kteří vědí jak na to a dělají to sakra dobře! Vím, že se na ně můžu vždy spolehnout a nejednou mi tahali trn z paty. 😃

Adam Gajdáček
Jednatel GULL Czech s.r.o.

Když jsme před léty začali tvořit naši firmu, nechtěli jsme dělat to, co ostatní a být průměrní, chtěli jsme být unikátni. Proto, když jsem hledal někoho, kdo nám pomuže s internetovým marketingem a celkově s prezentací naší firmy hned mě zaujala firma MARF.

Na první schůzce s p. Fujcikem jsem dostal kafe do hranatého hrnku a uvědomil si, že jsem na správném místě. Od té doby spolupracujeme a využívame jejich služby. Každý náš požadavek ochotně řeší, ať už se jedná o drobnost nebo zakázku většího rozsahu. Mohu konstatovat, že jsou to profesionálové a doporučuji je.

Ing. Jiří Maďa
jednatel Company PMX s.r.o.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. S firmou MARF s. r. o. spolupracujeme již 3. rokem a všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky byly vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Reklamní agentura MARF s.r.o. pro společnost LIBERTY Ostrava a.s. už delší dobu zajišťuje výrobu a instalaci venkovní reklamy (reklamní plachty, cedule, billboardy, vlajky), lepenou reklamu, výrobu plakátů, kalendářů.Agentura je schopna realizovat požadavky i ve velmi krátkých termínech, v roce 2019 jsme jiproto vybrali jako hlavního dodavatele při změně značky. O spokojenosti se službami agentury MARF svědčí i to, že naše spolupráce úspěšně pokračuje i nadále.

PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA
Vedoucí pro komunikaci a vnější vztahy LIBERTY Ostrava a.s.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF, především pak paní Močigembové a pana Fujcika.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Se společností MARF spolupracujeme již 10 let a nemáme důvod na tom cokoliv měnit. 😊 Oceňujeme zejména komplexnost poskytovaných služeb a flexibilitu při návrzích, přípravě i realizaci. S agenturou jsme za tu dobu realizovali několik webů, mnoho kampaní a nepočítaně tiskovin a promo materiálů. Vždy bez vážnějších problémů a při výborné komunikaci.

Ing. Ivo Květoň, MBA
Člen představenstva IN PARK services a.s.

MARF? Společnost, která nezná slovo „nelze“. Náš dlouholetý partner v časech dobrých, lepších i nejlepších. Spolehlivý, profesionální a rychlý. Výborná komunikace a chápání potřeb klienta. Bezproblémové řešení rutinních požadavků na denní bázi i kreativní řešení specifických projektů. To jsou naše 5leté zkušenosti s MARFŤANY. 🙂

Michal Kraus
IN PARK Fitness s.r.o.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

S firmou MARF spolupracujeme již několik let, naše společná cesta začala registrací firemního loga a pokračovala grafickými návrhy bannerů a webem. Jako majitel si na firmě MARF cením jejich samostatnosti a precizního přístupu k práci.

Jan Řeháček
Jednatel US Europe Group s.r.o.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Firma MARF je schopna vymyslet opravdu cokoliv. Jejich návrhy výstavních stánků a jiných reklamních materiálů nemají chybu a naši klienti jsou vždy spokojeni a mile překvapeni. Jsme rádi, že jsme našli někoho, na koho je spolehnutí. I přes spolupráci na dálku vše funguje bez nejmenších problémů.

Martin Hobza
Předseda představenstva IBOS a.s.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích a že to s námi táhne už 5 let.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

MARF je firma, která neustále žije a hlavně rozvíjí svou tvorbu a to je vidět i na jejich originálních a živých grafických návrzích, které jsou pro naši společnost prioritní a jejich zásluhou se nám daří být o krok před konkurencí.

Michal Křižák
Jednatel TARRA PYROTECHNIK s.r.o.

Se společností Marf spolupracujeme již 6 let a spolupráci si velmi chválíme. K této firmě jsme se dostali skrze referenci předchozího dodavatele internetových služeb a můžeme zodpovědně prohlásit, že reference byla pravdivá. 

Zpočátku jsme využili pouze služeb pro Webhosting a správu e-mailových schránek. Dnes spolupracujeme i v rovině optimalizace Webu pro internetové vyhledávače a firma Marf se nám stará o reklamu na internetu paušálně. Firmě Marf zadáváme i výrobu reklamních a vánočních upomínkových předmětů a musím říci, že jsme spokojeni.

Komunikace se zástupci firmy je vždy příjemná, snaží se nám poradit, pomoci a najít to nejlepší řešení pro naše podnikání. Naše firma Easy Logistics, s.r.o. se zabývá těžkou a nadrozměrnou přepravou a přesto, že jsme takto úzce profilovaní, tak spolupráce s firmou Marf nám přináší nové obchodní příležitosti a skutečně zrealizované přepravy.

Děkujeme a vřele doporučujeme!

Ing. Lukáš Lacina
Spolumajitel firmy Easy Logistics, s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme už mnoho let a máme s ní jen ty nejlepší zkušenosti. Doporučujeme ji všem, kteří hledají skvělý přístup, komplexní servis, spolehlivost a vysokou úroveň odbornosti a profesionality.

Radek Urbiš
Jednatel AMOS repro, spol. s r.o.

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.