Panoramata | Tvorba webových stránek | Corporate identity | Loga | Obalový design | Společenské akce | Lepená reklama | Dárkové předměty

Jäkl Karviná, a.s.

Vznik společnosti se váže k roku 1918, kdy na území dnešní společnosti vyrostly první objekty na výrobu vagónů. Název Jäkl, který převzal závod i výrobky, se váže k jménu rýmařovského kováře Jäkla, jehož patentu a zkušeností bylo využito při zavádění výroby podkov. Český název Jäklův železářský průmysl byl závodu přiznán v roce 1922. Významnými roky pro společnost byla léta 1929, kdy bylo započato s výrobou závitových trubek, 1931 a 1932, kdy se v sortimentu postupně objevily nejdříve otevřené a pak i uzavřené profily, tedy sortiment, který je nosným programem společnosti i v současné době. Firemní značka „JÄKL“ byla přenesena i na tyto výrobky a tzv. „Jäklovy profily“ vstoupily již tehdy do povědomí řady zákazníků. Dalším významným obdobím pak byla léta po r.1958, kdy byl podnik začleněn do NHKG, n.p., protože v následujících letech došlo k zásadním změnám v technologii. Bylo nahrazeno zastaralé kovářské svařování závitových trubek novou svařovací tratí, doplněnou o tahovou redukovnu. Byly modernizovány klíčové provozy závodu, t.j. profilovna, tažírna a pozinkovna. Posledním významným datem pro společnost je datum 1.4.1993, kdy po dohodě s Novou Hutí, a.s. byla zapsána do obchodního rejstříku samostatná obchodní společnost Jäkl Karviná, a.s.


Vybrané reference


Chcete taky „něco takového“? Kontaktujte nás!

Zaujaly vás naše práce? Dokážete si je představit i pro svůj projekt? Dejte nám o tom vědět. Spojíme se s vámi a pomůžeme vašemu projektu vyrůst.
Vzděláváme zaměstnance Operační program Zaměstnanost

Mobilní aplikace Android Mobilní aplikace iOS facebook profil MARF twitter profil MARF