Blog

Příprava firemní identity pro Rainbow Run

„Úkol zněl jasně – vymyslet zajímavé logo, vytvořit web s registračním systémem a postarat se o pár dalších věcí. Hned jsme se pustili do práce a pro Rainbow Run vytvořili kompletní firemní identitu. Teď vám můžeme ukázat, co všechno takový úkol obnáší a jak jsme se s ním popasovali.“

Pár slov o nás

V rámci reklamní agentury MARF poskytujeme už od roku 2002 komplexní služby v oblasti reklamy. Vytváříme loga, fotíme, natáčíme, připravujeme online i tištěnou reklamu a zabýváme se také tvorbou kompletní firemní identity – právě jako v případě Rainbow Run. 

Pár slov o Rainbow Run

Festival plný barev a sportu. Tak by se dal ve zkratce popsat Rainbow Run, celosvětově proslulá běžecká akce, která se už několik let koná i v Ostravě. Pár ročníků se uskutečnilo také v Brně nebo Ústí nad Labem. Účastníci se mohou pravidelně těšit na běžecké závody rozdělené do několika kategorií a bohatý doprovodný program. Nechybí samozřejmě prachové barvy, kterými jsou závodníci kompletně zasypáni. Akce je charitativní a část výtěžku vždy pomáhá těm, kteří zatím v životě tolik štěstí neměli. 

Co jsme pro Rainbow Run vytvořili? 

Logo

Cílem bylo vytvořit atraktivní a originální logo. Na prvních skicách a návrzích pracovalo hned několik grafiků. Návrhy jsme potom představili klientovi, který si vybral pár favoritů. Ty jsme pak na základě připomínek doladili, převedli do počítačové podoby, doplnili ručně psaným textem a navrhli barevné provedení. Použité barvy znázorňující duhu pak se pak objevují ve všech tištěných i online materiálech. 

„S logem jsme si opravdu pohráli. Věnovali jsme se mu celkem 51 hodin. Výsledek už můžete posoudit sami.“

Webové stránky a mobilní aplikace

Pro klienta jsme vytvořili webové stránky s responzivním designem a vlastní administrací. Grafiku webových stránek jsme tvořili na míru, v souladu s firemní identitou a požadavky klienta. 

„Díky vlastní administraci webu může klient provádět jakékoli úpravy stránek zcela samostatně, bez naší pomoci.“

Vytvořili jsme také jednoduchou aplikaci pro mobilní telefony na systému PepiApp, aby měli návštěvníci „v kapse“ program akce a mohli online dostávat od pořadatele rychlé zprávy o dění. Součástí aplikace byl i tzv. Fotobox pro sdílení fotek z akce na sociálních sítích s vodoznakem Rainbow Run a patřičnými hashtagy.

Tiskoviny

Graficky jsme zpracovali veškeré tiskoviny potřebné k propagaci akce, získávání sponzorů a k samotnému závodu. Samozřejmostí bylo i zajištění kvalitního tisku. 

„Celkem jsme navrhli víc než 15 druhů tiskovin a tiskli jsme přes 25 000 kusů propagačních materiálů.“

Velkoformátový tisk

Aby se Rainbow Run dostal do povědomí co nejvíce lidí, nemohli jsme zapomenout na tisk velkoformátových materiálů. Navrhli jsme vlajky, plachty, fotostěnu, orientační cedule nebo roll upy a všechno jsme následně nechali vyrobit. 

„Připravili jsme grafiku a nechali jsme vyrobit 6 billboardů, 6 rollupů, 11 bannerů, 3 fotostěny, 4 vlajky.“

Reklamní a dárkové předměty

Pro Rainbow Run jsme vytvořili originální dárkové a reklamní předměty, které obdržel každý běžec v rámci startovního balíčku. Součástí balíčků byly buttony, trička s potiskem, šňůrky na krk, kelímky, náramky, klíčenky nebo podkolenky

„Nechali jsme vyrobit 8 650 triček, 100 propisek, 1 000 náramků, 2 000 buttonů, 900 balónků, 2 000 vratných kelímků NickNack, 500 šňůrek na krk, 5 000 brýlí.“

Polepy aut

Klient si přál vyrobit polepy aut. Měl přitom jasnou představu o jejich vzhledu. Důležité bylo, aby byl vzhled nadčasový a nevycházel z grafiky, která je pro každý ročník odlišná. Navrhli jsme proto neutrální polepy s logem a barvami, následně jsme zajistili tisk a naši aranžéři se postarali o samotné polepení vozidla.

„Na ozdobu aut jsme zvolili kombinaci potištěné fólie a magnetického loga, které jsme umístili na boční dveře.“

Foto a video z akce

Nechyběli jsme samozřejmě ani „na místě činu“. Celou akci jsme nafotili a natočili – nejen ze země, ale za pomocí našich dronů také ze vzduchu. Video jsme následně sestříhali a doplnili hudbou, kterou si vybral klient. 

„O rok později jsme natočili přes 1 258 minut materiálu ze země i ze vzduchu. Videa byla uveřejněna do 3 dnů od skončení akce. Zhlédnutí a sestříhání záběrů nám v našem týmu zabralo cca 150 hodin.“ Celkový počet zhlédnutí: cca 50 500.“

 

Co o spolupráci s námi říká klient?

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích a že to s námi táhne už 5 let.

Roman Fučík

Ředitel Rainbow Run

Naše reference

Co o spolupráci s námi říkají ostatní klienti

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Chtěli byste také pomoct s firemní identitou?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.