Vaše otázky? Náš blog!

Tipy, triky, které fungují. Inspirujte se našimi příběhy, které v MARFu píšeme každý den.

Blog

Offline nebo online marketing? Obojí jde ruku v ruce!

Jsme jediná ostravská marketingová agentura, co vám zajistí offline i online marketing. Ať o vás ví nejen celé město, ale i celý svět. 

Kdo je vaše cílová skupina? Tipy, jak stanovit správnou cílovou skupinu pro vaše online kampaně

Ujasnění cílové skupiny by měl být jeden z prvních kroků při vytváření reklamní kampaně a vlastně i při zakládání podnikání. Pojďme se na něj společně připravit.

Hledáte marketingovou agenturu? Nahlédněte do zákulisí Marfu a zjistěte, jak s námi probíhá spolupráce

Navázat spolupráci s marketingovou agenturou může znamenat velký otazník. Co vás čeká, na co se připravit a s čím vším vám taková agentura může pomoci? To vše vám zodpovíme v dnešním článku.

Jak na úspěšnou analýzu konkurence krok za krokem? Dodržte tento postup a budete lepší než ti vedle!

Analýza konkurence část druhá! V dnešním článku se dozvíte konkrétní kroky, díky kterým perfektně pochopíte, v čem možná děláte chybu. Na závěr vám představíme ověřené online nástroje, se kterými bude váš brand svítit až na měsíc. Jste připraveni? 

Buďte zapamatovatelní: V čem spočívá síla firemní identity a loga?

V dnešním článku si můžete na vlastní kůži ověřit, jakou sílu mají některé celosvětové značky. Vyzkoušejte si náš malý mini kvíz, který vám odkryje cestu zapamatovatelných nesmrtelných značek. Jedinečné know-how a cesta k dokonalé firemní identitě. Pojďte na to. 

Deaktivujeme váš účet na Facebooku! Sociální sítě zavalila lavina podvodných zpráv

Váš účet porušuje zásady komunity Facebooku a bude deaktivován. Chcete se proti rozhodnutí o smazání účtu odvolat? Stačí kliknout na odkaz! Zprávy s podobným obsahem chodí do messengeru mnoha firemních účtů na Facebooku a děsí jejich majitele. I když zprávy vypadají na první pohled pro laika věrohodně, jde o podvod. Co dělat, když vám přijde do messengeru nebo na e-mail obdobná zpráva? Hrozí skutečně deaktivace vašeho účtu?

Učte se od konkurence: Díky analýze konkurence získáte náskok a umožníte firmě růst

Ať už řešíte nový web či e-shop, online marketing, grafiku či kompletní firemní identitu, nepodceňujte analýzu konkurence. Čím lépe poznáte svou konkurenci, tím větší můžete získat náskok a konkurenční výhody. Vyhnete se také zbytečným přešlapům, které stojí čas i peníze. Zjistěte, proč je analýza konkurence důležitá a proč se nevyplatí ji podceňovat.

Dražší versus levnější polepy aut: Proč se na polepech nevyplatí šetřit?

Reklama je všudypřítomnou součástí našeho života, bez které bychom si podnikání snad už ani nedokázali představit. Jen polepy aut oslovují denně desítky potenciálních zákazníků a zvyšují povědomí o vaší firmě. Kreativní polepy vyšperkované do posledního detailu působí reprezentativně a zvyšují status vaší firmy. Chytře zamaskují také případné stáří vašeho vozového parku. Můžete je umístit na auto, motorku, dodávku, autobus nebo třeba loď. Polepy se liší nejen cenou, ale především kvalitou. Proč se na polepech nemusí vyplatit šetřit a volit nejlevnější řešení? 

Proč je LOVEBRAND důležitý? - 2. část

Přečtetě si náš článek a vstupte do světa nezapomenutelných značek! Jak postavit lovebrand v 9 krocích? Objevte s námi tajemství porozumění zákazníkům, budování autenticity a vytváření kvalitního zážitku. MARF vám přináší nejen analytický přístup, ale i kreativní inovace pro výrazné vystoupení mezi konkurencí. Jsme připravemi je vybudovat lovebrand? 

Proč je LOVEBRAND důležitý? - 1. část

V dnešní době digitalizace, kdy je trh přesycen různými produkty a službami, nestačí na trhu pouze existovat. Koncept lovebrandu se stává stále důležitějším a oblíbenějším. Lovebrand není pouze o tom, že zákazníci znají vaši značku; představuje hlubší vztah, který buduje důvěru a loajalitu. Vědomá snaha o vytvoření lovebrandu není náhodná, vyžaduje pečlivé plánování, strategii a práci na budování dlouhodobých vztahů se zákazníky.

Stránka 1 z 3  |  Další  |  Poslední

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.