Blog

Web na míru nebo šablonový web? 3 největší rozdíly, které rozhodnou.

Podnikání bez webu či e-shopu? To už si dnes nedovedeme představit. Kdo není na internetu vidět, jako by nebyl. Potřebujete řešení na míru nebo si vystačíte s jednou šablonou? Než se rozhodnete, zjistěte, jaké jsou 3 největší rozdíly mezi profi webem na míru a šablonou. Budete mít jasno, která varianta je pro vaše podnikání ta pravá.

Cena

A kolik to bude stát? Přirozená otázka, kterou řeší každý, kdo uvažuje o novém webu, e-shopu, nebo jeho modernizaci. Postavit web na šabloně není tak náročné jako programování webu či e-shopu na míru, který je vymazlený do posledního detailu. To se promítá také do ceny. Zatím co šablonový web pořídíte klidně i za pár tisíc, řešení na míru vyžaduje větší investici – ta se odvíjí od požadavků a časové náročnosti projektu.

Rozdíly nejsou jenom v ceně! Každá varianta webových stránek má svoji cílovou skupinu.

 

Šablonové weby jsou levným řešením pro začínající firmy, drobné živnostníky či startupy. Je vaše podnikání teprve v plenkách? Rozjíždíte garážovou výrobu a nemáte finance na investici do pořádného webu či e-shopu na míru? Nebo si přivyděláváte hlídáním dětí a vystačíte si s online vizitkou? Potom vám šablonový web dobře poslouží, než se vaše podnikání rozběhne na plné obrátky. 

Jste zavedená firma, která chce posílit brand, oslovit nové zákazníky a převálcovat konkurenci? Web na míru je obvykle jasnou volbou. Potřebujete kvalitní web či e-shop,  který přiláká nové zákazníky. Více objednávek znamená pro vaši firmu větší zisk. Počáteční investice do nového webu se proto vyplatí.

Potřebujete zdarma nacenit web na míru? Jdeme na to!

Grafika

V případě šablon můžete vybírat z mnoha moderních a zajímavých variant. Možnosti dalších úprav jsou ale omezené. Pokud byste chtěli šablonu upravovat v HTML kódu, cena se může vyšplhat na úroveň tvorby webu na míru. Narazit můžete také na řadu nepříjemností, jako je například nesourodost designu. Proto si raději předem rozmyslete, jestli vám vybraná šablona bude vyhovovat.

U free verzí se web může na zařízeních zobrazovat různě - zatímco na počítači je vše jak má být, na mobilu a tabletu se mohou nešikovně ořezávat fotky, tlačítka nebo text. Než šablonu pořídíte, dobře si ji prohlédněte na mobilu i desktopu.

Další nevýhodou šablonových webů může být uniformita. Šablony využívá celá řada firem a lehce se může stát, že váš nový web splyne s konkurencí.

 

Chcete se odlišit a vyčnívat z davu? Sáhněte spíše po řešení na míru. Vytváříme webové stránky, které nejenže zapadnou do firemní identity, ale také ji dále rozvíjí a posilují.

 

Těšit se můžete na několik moderních a originálních návrhů, které vám vyrazí dech. Samozřejmostí je také responzivní design, který se 100% přizpůsobí jak desktopu, tak mobilu či tabletu. Spolehnout se můžete také na intuitivní navigaci, která potenciálního zákazníka rychle dovede k cíli (odeslání objednávky, vyplnění kontaktního formuláře, stažení e-booku atd.). 

Funkce

S rozvojem nových technologií rostou také nároky vašich zákazníků. Jednoduchý kontaktní či rezervační formulář a platba převodem už v mnoha případech nestačí. U šablonových webů mohou být některé moderní funkce omezené.

Pokud provozujete malé kadeřnictví nebo třeba hospůdku, nejmodernější funkce nejspíš nevyužijete. U středních a větších firem nebo e-shopů už stojí za to zapřemýšlet. Online konfigurátor, kalkulátor, synchronizace cen a skladových zásob s účetním softwarem, jazykové mutace, formuláře napojené na CRM nebo další vychytávky… To vše vám usnadní podnikání a zvýší konverze. 

U webů na míru mohou programátoři splnit vaše nejtajnější přání a vytvořit funkční řešení, které ulehčí správu vašeho webu či e-shopu. Nezapomenou ani na vaše zákazníky, pro které bude snazší a rychlejší nakupování příjemným bonusem a dalším důvodem, proč vám zůstat věrní.

Jak mohou nové funkce a vychytávky nastartovat váš e-shop? To se dozvíte v článku Jak jsme vyráběli e-shop na míru pro LifeLike.

Rady a tipy na závěr

 

Stále ještě váháte, nebo vás zajímají konkrétní možnosti? Pojďme to spolu rozlousknout. Stavte se u nás na pokec a šálek dobré kávy. Postaráme se o web, e-shop na míru i komplexní marketing. Stačí si rezervovat schůzku.

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.