Blog

Buďte zapamatovatelní: V čem spočívá síla firemní identity a loga?

Když vás požádáme, abyste nám k následujícím 3 předmětům přiřadili název značky (která vás napadne jako první), víte, že většinu z nás napadnou ty samé? Pojďme si to zkusit: kvalitní mobil, černý sladký nápoj, sportovní tenisky. Máte? Výborně. Čtěte dál a na konci článku si odhalíme výsledky!

FIREMNÍ IDENTITA JAKO TVÁŘ ZNAČKY A LOGO, KTERÉ BUDOU LIDÉ MILOVAT

Ve světě plném rychlých informací a silné konkurence je být zapamatovatelným pro firmu klíčové. Firemní identita a logo hrají klíčovou roli v tom, jak si společnost buduje svou jedinečnou a snadno rozpoznatelnou image. Síla firemní identity a loga spočívá v několika klíčových faktorech. Pojďme si je představit.

Vizuální identifikace

Firemní logo je jako tvář společnosti. Lidé mají tendenci pamatovat si vizuální informace lépe než ty slovní. Kvalitní logo, které je jednoduché, originální a dobře navržené, může rychle a efektivně přenést identitu firmy.

Emoční přitažlivost

Správně uchopená firemní identita a logo jsou schopny vyvolávat intenzivní emoce a pocity u zákazníků. Pokud se zákazníci cítí spojeni s firemní identitou a logem na emocionální úrovni, je pravděpodobnější, že si společnost zapamatují a budou se k ní vracet. Výborně k tomu poslouží také volba správné barvy a vhodně zvolený font.

Připomeňme si tvorbu firemní identity a loga v našem článku: FIREMNÍ IDENTITA A LOGO - JAK TO SPOLU SOUVISÍ?

Konzistence a kontinuita

Důslednost ve firemní identitě a logu je klíčová. Opakované vystupování s jednotným vizuálním stylem posiluje zapamatovatelnost značky a udržuje spojení mezi firmou a zákazníky.

Diferenciace od konkurence

V konkurenčním prostředí je důležité vyniknout. Silná firemní identita a logo umožňují společnosti vyčnívat z davu a nabídnout zákazníkům jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Vtiskněte své značce příběh a vystupte z řady.

Komunikace hodnot a poslání

Firemní identita a logo jsou vizuálními symboly firemních hodnot a poslání. Kvalitní firemní logo a identita jsou schopny okamžitě komunikovat, co firma představuje a jakým způsobem se liší od ostatních. 

Podpora marketingových aktivit

Nezapomeňte svůj brand podpořit vhodnými marketingovými aktivitami. Dobře navržená identita a logo mohou podpořit úspěch reklamních kampaní a zvýšit povědomí o značce. 

Jedná se tedy o velmi důležité klíčové prvky, které určují, jak je společnost vnímána veřejností a jaké dojmy zanechává u svých zákazníků. Jejich síla spočívá v jejich schopnosti budovat jedinečnou a snadno rozpoznatelnou image, která přetrvává v mysli zákazníků a poskytuje spolehlivý základ pro budování dlouhodobých vztahů se zákazníky. Buďte zapamatovatelní - to je klíčem k úspěchu v dnešním konkurenčním podnikatelském prostředí.

ODHALENÍ VÝSLEDKŮ

Základní informace k firemní identitě máte za sebou a teď už jistě čekáte na 3 světové značky, které známe snad úplně všichni. 

Značky, které stojí za skvělou firemní identitou a zapamatovatelným logem:

Apple

— Jednoduché, elegantní a ikonické logo ve tvaru nakousnutého jablka je snadno rozpoznatelné a originální.
— Apple se v průběhu let stal synonymem pro inovaci, kvalitu a luxus v oblasti spotřební elektroniky.

Coca-Cola

— Je jednou z nejznámějších značek na světě, a to díky svému jedinečnému logu červeného oblouku s bílým písmem, je univerzálně rozpoznatelná a spojuje se s osvěžením a společenským sdílením.
— Společnost Coca-Cola investuje obrovské prostředky do propagace a marketingu, což dále zvyšuje povědomí o značce a zapamatovatelnost jejího loga.

Nike 

— Je známý svým jednoduchým a efektivním logem stylizovaným symbolem křídla.
— Logo Nike je spojeno s pohybem, aktivitou a úspěchem. Představuje sílu, odhodlání a ambiciózní duch.
— Značka Nike se soustředí na propojení s vlivnými osobnostmi, sportovci a umělci, což pomáhá udržovat její zapamatovatelnost a význam.

Tak schválně — odpověděli jste stejně?
Tyto značky mají nejen silné a efektivní logo, ale také dokázaly vytvořit emocionální vazby se svými zákazníky. Jsou schopny komunikovat hodnoty, které zákazníci přijímají a s nimiž se ztotožňují, což přispívá k jejich vysoké zapamatovatelnosti a dlouhodobé úspěšnosti. 

Pokud chcete být jedním z našich spokojených klientů, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.