Blog

Dražší versus levnější polepy aut: Proč se na polepech nevyplatí šetřit?

Reklama je všudypřítomnou součástí našeho života, bez které bychom si podnikání snad už ani nedokázali představit. Jen polepy aut oslovují denně desítky potenciálních zákazníků a zvyšují povědomí o vaší firmě. Kreativní polepy vyšperkované do posledního detailu působí reprezentativně a zvyšují status vaší firmy. Chytře zamaskují také případné stáří vašeho vozového parku. Můžete je umístit na auto, motorku, dodávku, autobus nebo třeba loď. Polepy se liší nejen cenou, ale především kvalitou. Proč se na polepech nemusí vyplatit šetřit a volit nejlevnější řešení? 

Kvalita nebo nejnižší cena?

Levné polepy jsou často vyrobené z nekvalitních materiálů a mají krátkou životnost. K jejich výrobě se nejčastěji používají monomery, polymery, litá folie nebo takzvané One Way Vision filmy. Kvalitou se tyto materiály mezi sebou velice liší. 

1. Monomery 

Z monomerů se vyrábí nejlevnější typy polepů, které se hodí na polepy rovných ploch. Výhodou tohoto materiálu je nízká cena. Nevýhodou je krátká životnost, která se pohybuje okolo 1-3 let. Proto je tento typ polepů vhodný pouze pro klienty, kteří hledají krátkodobé řešení. Další mínus je obtížné sundávání polepu z vozu – monomer zanechává na karoserii lepidlo, a proto není vůbec jednoduché z vozu polep odstranit. V neposlední řadě mají monomery tendenci se smršťovat a není možné je natáhnout. Nízká cena je vykoupena celou řadou mínusů, a proto monomery k výrobě polepů v MARFu vůbec nepoužíváme

2. Polymery

Polymery mají na rozdíl od monomerů životnost okolo 5-7 let. Stejně jako monomery mají tendenci se smršťovat a nelze je natahovat. Hodí se především pro polepy rovných ploch. To znamená, že je nejde použít univerzálně na každou zakázku. V MARFu vyrábíme z polymerů řezanou grafiku

3. Litá folie 

Lité folie vynikají dlouhou životností a odolností proti povětrnostním vlivům a UV záření. Neblednou a uchovají si syté barvy, i když parkujete na přímém slunci, a jejich životnost je až 6 let. Jsou skvělé na polepy jak na rovných, tak na zakřivených površích. Snadno se aplikují také do prolisů nebo přes nýty. Dokonale se přizpůsobí tvarům vozu a zachovají si svou rozměrovou stabilitu. Protože si v MARF potrpíme na kvalitu, polepy z lité folie jsou naše nejoblíbenější a nejvyužívanější. Nejčastěji využíváme samolepicí lité folie, takže další lepidlo ani tekutiny nejsou třeba. Díky tomu se folie z vozu snadno odstraňují, aniž by na karoserii zanechaly přebytky lepidla.

4. One Way Vision

Perforovaná folie One Way Vision je perfektní na polepy oken. Její životnost se pohybuje okolo 2 let. Perforovaná struktura snižuje množství použitého lepidla o 50 %. Pro delší výdrž folii fixujeme lepidlem po okrajích. 

Temperace povrchu

Neméně důležitou součástí kvalitního polepení různých povrchů je správná teplota auta i okolí před, v průběhu i po lepení folie. Stálost teploty je zde klíčová – minimální aplikační teplota polepu je 15 °C, ale ideálně by se měla pohybovat okolo 20 °C. Nebojte se ale, že byste na polep svého vozu museli čekat až do letních měsíců a starostlivě sledovat předpověď počasí. My v MARFu jsme schopni lepit po celý rok, máme k těmto účelům totiž speciálně upravenou garáž, ve které se o vše důležité postaráme.

Uniformita nebo osobitá personalizace?

Uniformní polepy zaniknou ve změti ostatních, kdežto originální personalizovaný polep vašeho vozu okamžitě upoutá zraky kolemjdoucích. V MARFu tvoříme grafiku, která zaručeně nesplyne s okolím. Naši grafici připraví několik originálních, personalizovaných návrhů, které podtrhnou váš brand, skvěle doplní vaši marketingovou strategii a sjednotí vaší firemní identitu

 

Podívejte se na naše referece

Vyplatí se na polepu šetřit?

Dražší nebo levnější polepy aut? Je to jako srovnávat Rolls Royce s Felicií. Na levnějších polepech sice ušetříte, počítat ovšem musíte s řadou nevýhod – od mizerné kvality, nízké životnosti až po uniformní design, který nebude odrážet duši vaší značky. V MARFu věříme, že investice do kvality se vyplatí. Na oplátku získáte kvalitní materiály s dlouhou životností a navíc originální grafický návrh, který vaší značce rozhodně neudělá ostudu a podpoří vaši marketingovou strategii. 

Rádi připravíme kreativní polepy vozů i pro vaši firmu. Postaráme se o realizaci od A do Z – od návrhu designu přes tisk až po finální polep vozu. Napište si o nezávaznou cenovou nabídku nebo konzultaci s naším specialistou.

 

Mám zájem o polepy míru!

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.