Blog

Pár osvědčených rad, jak na kvalitní landing page

Landing page nebo také přistávací stránka je důležitým nástrojem k tomu, abyste dovedli uživatele vašich webových stránek přesně tam, kam vy chcete a oni potřebují. Jednoduše je to nejsnazší cesta ke konverzi. Skrze ní se návštěvníci vašich stránek stanou zákazníky: nakoupí, objednají si, registrují se nebo si něco stáhnou.


Na co myslet a co neopomenout při tvorbě kvalitní landing page jsme vám shrnuli do pár užitečných bodů.

Rychlá cesta od reklamy ke koupi

Někdo může považovat kvalitní landing page za zbytečnost, my ale plně vnímáme důležitost této stránky. Jednoduše proto, že bez ní může váš potenciální klient opustit vaše stránky jako mávnutím kouzelného proutku.


Zatímco u klasických webovek chceme, aby na nich návštěvník zůstal co nejdéle a prozkoumal celý její obsah, u landing page je cíl opačný. Landing page nabídne buď splnění zamýšleného cíle, nebo odvede návštěvníka rovnou tam, kde on sám potřebuje. Nerozptyluje zbytečnými informacemi a dlouhými větami. Je snadno čitelná a soustředí se pouze na nabídku kampaně, kterou právě vedete. Vše udělá rychle a jednoduše.

Na co myslet při tvorbě vyladěné landing page

Než se do toho pustíte, mějte stále na paměti, že cílem není směřovat zákazníka automaticky na hlavní stránku vašeho webu – chcete po něm konkrétní akci. Proto se při tvorbě vaší landing page zaměřte na tyto podstatné body:

Kdo je náš zákazník a odkud přichází?

Landing page musíte ušít míru vašim zákazníkům. Dobře poznat svého zákazníka je důležitý předpoklad k tomu, abyste uskutečnili následnou akvizici. Jaké problémy právě řeší nebo co ho aktuálně zajímá? Čím lépe ho poznáte, tím lépe můžete jeho přání plnit. Jednoduše skrze dobře vytvořenou landing page.


Už svého zákazníka znáte. Teď jenom vysledovat, odkud přichází. Jinak oslovíte lidi, kteří přišli skrze vyhledávač a jinak vyladíte landing page pro návštěvníky, kteří reagují na vaši reklamu třeba na Facebooku. Vše se dá dokonale monitorovat a analyzovat. Tak si mohou jednotlivé cílové skupiny přijít na své.

Záměr návštěvníka

Co hodlá návštěvník udělat? Chce skrze vaší landing page nakoupit? Nebo potřebuje stáhnout vaši e-book? Definujte cíle vaší landing page. Stanovení záměru je prvním krokem každé dobré strategie.

Na vzhledu záleží

Přesvědčivá landing page neznamená automaticky to, že při její tvorbě vyzkoušíte všechny fonty, které váš grafický program zná. Neměla by být přeplácaná, ale zároveň musí obsahovat vše důležité. Vyhrajte si s ní. Využijte grafické prvky, které podpoří vaše textové sdělení. Kvalitní fotka oživí text a podpoří první dojem. Klidně popřemýšlejte o tom, zda využijete vizuální prvky, které návštěvníkovi v jeho cestě ke konverzi napoví.

Předvídatelná cesta

Návštěvník vašich stránek se rozhodně nesmí ztratit. Musí vědět, co má udělat. Neobtěžujte jej tím, že místo toho, aby si objednal tričko, které viděl v reklamě na Facebooku, musí zápasit s chatbotem. Nechtějte po něm, aby vám odsouhlasil odebírání vašeho jistě skvělého newsletteru, když si teď rozhodně číst nechce. V té chvíli vaše stránky zavře a je ztraceno. Chce to jasnou cestu zakončenou konverzí.

 

Mám zájem o vytvoření vyladěné landing page

Nechte se rychle najít

Upoutejte na první dobrou a využijte kvalitní nadpis a podnadpis. Nepoužívejte nic neříkající a otřepané marketingové fráze. Dejte si záležet na tom, abyste už v nadpise návštěvníkovi ukázali, co mu může vaše nabídka přinést, jak mu ulehčí život nebo jak mu vyřeší jeho problém. Zamyslete se nad využitím klíčových slov a jejich zapracování do nadpisu. Pokud se nevejdete do nadpisu, podpořte své sdělení podnadpisem. Vše dolaďte.

Kouzelné tlačítko

Usnadnili jste návštěvníkovi cestu, teď už mu jen nastiňte to, co má udělat. Nesmí mít pochyby a bloudit. Využijte kouzelná tlačítka a vyzvěte ho k akci: objednat ještě teď; chci newsletter; mám dotaz.

Myslete na všechny

Máte perfektně vyladěný web, ale u landing page zapomenete na uživatele mobilních telefonů nebo tabletů. A to je velká škoda. Myslete na to, kolik nákupů nebo stáhnutí e-booků se uskuteční při čekání na tramvaj nebo cestou vlakem. Vytvořte design landing page tak, ať je snadno čitelný ve všech zařízeních a vy zbytečně nepřijdete o konverze.

Vše splněno, vzhůru ke konverzi

Jste teoreticky připraveni. Víte, že máte pár vteřin na to, abyste z návštěvníka vašich stránek udělali vašeho zákazníka. Pár vteřin, ve kterých ho zaujmete a on zůstane. Pokud si na svou skvělou landing page, která bude generovat zákazníky a tržby, jednoduše netroufnete, svěřte její přípravu nám.

 

Mám zájem o vytvoření profesionální landing page

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Když jsme před léty začali tvořit naši firmu, nechtěli jsme dělat to, co ostatní a být průměrní, chtěli jsme být unikátni. Proto, když jsem hledal někoho, kdo nám pomuže s internetovým marketingem a celkově s prezentací naší firmy hned mě zaujala firma MARF.

Na první schůzce s p. Fujcikem jsem dostal kafe do hranatého hrnku a uvědomil si, že jsem na správném místě. Od té doby spolupracujeme a využívame jejich služby. Každý náš požadavek ochotně řeší, ať už se jedná o drobnost nebo zakázku většího rozsahu. Mohu konstatovat, že jsou to profesionálové a doporučuji je.

Ing. Jiří Maďa
jednatel Company PMX s.r.o.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

MARF? Společnost, která nezná slovo „nelze“. Náš dlouholetý partner v časech dobrých, lepších i nejlepších. Spolehlivý, profesionální a rychlý. Výborná komunikace a chápání potřeb klienta. Bezproblémové řešení rutinních požadavků na denní bázi i kreativní řešení specifických projektů. To jsou naše 5leté zkušenosti s MARFŤANY. 🙂

Michal Kraus
IN PARK Fitness s.r.o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. S firmou MARF s. r. o. spolupracujeme již 3. rokem a všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky byly vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

MARF je firma, která neustále žije a hlavně rozvíjí svou tvorbu a to je vidět i na jejich originálních a živých grafických návrzích, které jsou pro naši společnost prioritní a jejich zásluhou se nám daří být o krok před konkurencí.

Michal Křižák
Jednatel TARRA PYROTECHNIK s.r.o.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích a že to s námi táhne už 5 let.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Se společností MARF spolupracujeme již 10 let a nemáme důvod na tom cokoliv měnit. 😊 Oceňujeme zejména komplexnost poskytovaných služeb a flexibilitu při návrzích, přípravě i realizaci. S agenturou jsme za tu dobu realizovali několik webů, mnoho kampaní a nepočítaně tiskovin a promo materiálů. Vždy bez vážnějších problémů a při výborné komunikaci.

Ing. Ivo Květoň, MBA
Člen představenstva IN PARK services a.s.

Reklamní agentura MARF s.r.o. pro společnost LIBERTY Ostrava a.s. už delší dobu zajišťuje výrobu a instalaci venkovní reklamy (reklamní plachty, cedule, billboardy, vlajky), lepenou reklamu, výrobu plakátů, kalendářů.Agentura je schopna realizovat požadavky i ve velmi krátkých termínech, v roce 2019 jsme jiproto vybrali jako hlavního dodavatele při změně značky. O spokojenosti se službami agentury MARF svědčí i to, že naše spolupráce úspěšně pokračuje i nadále.

PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA
Vedoucí pro komunikaci a vnější vztahy LIBERTY Ostrava a.s.

S firmou MARF spolupracujeme již několik let, naše společná cesta začala registrací firemního loga a pokračovala grafickými návrhy bannerů a webem. Jako majitel si na firmě MARF cením jejich samostatnosti a precizního přístupu k práci.

Jan Řeháček
Jednatel US Europe Group s.r.o.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF, především pak paní Močigembové a pana Fujcika.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

MARF pro mně není „jen“ obchodní partner, je to parta lidí, kteří vědí jak na to a dělají to sakra dobře! Vím, že se na ně můžu vždy spolehnout a nejednou mi tahali trn z paty. 😃

Adam Gajdáček
Jednatel GULL Czech s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Firma MARF je schopna vymyslet opravdu cokoliv. Jejich návrhy výstavních stánků a jiných reklamních materiálů nemají chybu a naši klienti jsou vždy spokojeni a mile překvapeni. Jsme rádi, že jsme našli někoho, na koho je spolehnutí. I přes spolupráci na dálku vše funguje bez nejmenších problémů.

Martin Hobza
Předseda představenstva IBOS a.s.


Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Se společností Marf spolupracujeme již 6 let a spolupráci si velmi chválíme. K této firmě jsme se dostali skrze referenci předchozího dodavatele internetových služeb a můžeme zodpovědně prohlásit, že reference byla pravdivá. 

Zpočátku jsme využili pouze služeb pro Webhosting a správu e-mailových schránek. Dnes spolupracujeme i v rovině optimalizace Webu pro internetové vyhledávače a firma Marf se nám stará o reklamu na internetu paušálně. Firmě Marf zadáváme i výrobu reklamních a vánočních upomínkových předmětů a musím říci, že jsme spokojeni.

Komunikace se zástupci firmy je vždy příjemná, snaží se nám poradit, pomoci a najít to nejlepší řešení pro naše podnikání. Naše firma Easy Logistics, s.r.o. se zabývá těžkou a nadrozměrnou přepravou a přesto, že jsme takto úzce profilovaní, tak spolupráce s firmou Marf nám přináší nové obchodní příležitosti a skutečně zrealizované přepravy.

Děkujeme a vřele doporučujeme!

Ing. Lukáš Lacina
Spolumajitel firmy Easy Logistics, s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme už mnoho let a máme s ní jen ty nejlepší zkušenosti. Doporučujeme ji všem, kteří hledají skvělý přístup, komplexní servis, spolehlivost a vysokou úroveň odbornosti a profesionality.

Radek Urbiš
Jednatel AMOS repro, spol. s r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.