Blog

Slavíme 20 let s vámi! Jak se MARF posunul a kam směřuje?

Dvacet let uteklo jako voda a spolu s oslavami významného milníku přichází čas nových vizí a bilancování. Co vše se za ta léta ve firmě událo, co nás čeká a jak vlastně vznikl nápad založit reklamní agenturu MARF? 

PŘÍBĚH VZNIKU: JAK MARCEL FUJCIK ZALOŽIL FIRMU V LOŽNICI

Marcel pracoval léta v reklamních agenturách, sbíral zkušenosti a nahlédl do zákulisí dění firem působících v reklamě a marketingu. Jednoho dne ale dospěl do bodu, kdy už se ve firmě neměl kam posouvat. A protože měl Marcel hlavu plnou nápadů a vizí, které jako řadový zaměstnanec nemohl uplatnit, rozhodl se jít svou vlastní cestou.

Všechno začalo v Marcelově ložnici. Koupil si domů řezací plotr a začal tvořit grafiku a polepy. Když zakázek začalo přibývat, rozhodl se k významnému kroku - založení firmy MARF. Všechnu práci nejprve zastal sám, později zaměstnal několik externistů. Když začala firma růst, přibral do týmu stálé zaměstnance – prvním byl Jiří Dostalík, který ve firmě ušel kus cesty.

JAK VZNIKLA NAŠE NEZAMĚNITELNÁ GRAFIKA?

Máme rádi nevšední, originální a neotřelý design, který se liší od konkurence jako Mars od Země. Naši klienti se tomu divili a říkali: „Vy jste jako z Marsu!” Přemýšleli jsme o tom a řekli si – něco na tom bude! Marcel s Petrem Olszowym dali hlavy dohromady a vznikla báječná myšlenka – ztvárnit náš kreativní svět reklamy jako planetu MARF. Petr se pustil do práce a záhy spatřila světlo světa naše nová planeta, MARF Hory a jejich obyvatelé Marfťani.

MARF ČASOMETR

Náš hvězdný tým

Naše úžasné zaměstnance nám obvykle přihraje sám osud. A musíme přiznat, že se vždycky trefí do černého! 

Marcel Fujcik, majitel a zakladatel MARF

Marcel je člověk velkých cílů a plánů. Neustále vymýšlí, jak firmu posouvat vpřed a jak to na naší planetě MARF udělat nám, Marfťanům, ještě krásnější. Rád se obklopuje lidmi a jeho silnou stránkou je obchod a vztah s klienty. A když zrovna nepracuje, tak fotí. Nejraději se objektivem rozhlíží po krajině krásných Beskyd, nebo se nad nimi vznáší dronem, aby získal ty nejlepší záběry do kalendáře MARF. Kromě fotografování má ještě další velkou vášeň, a tou je sběratelství – sbírá staré fotografické přístroje, především české výroby, historické pohlednice Beskyd a LEGO Star Wars. Propadl také pinballu Star Wars, který máme v odpočinkové zóně. U hry tráví skoro každou volnou chvilku, a tak není divu, že má z celé firmy nejlepší skóre. 

Lada Urbánková, produkce
19 let u MARF

Lada provází MARF téměř od samého počátku. Je typický workoholik, který nikdy neodchází od rozdělané práce. MARF se pro ni stal za ta léta srdeční záležitostí. S láskou pečuje o naše klienty i o vozový park, komunikuje s dodavateli, naceňuje zakázky. Nezastaví se ani ve „volné chvilce”. Mezi levotočivým a pravotočivým carvingovým obloukem zvládne odpovídat na maily a dohánět resty. Stará se také o to, aby byla každá zakázka bez chybičky – než jde reklama do tisku, zkontroluje grafiku i pravopis.

Dalibor Hellebrant, IT a projektový manažer
14 let u MARF

V MARFu má Dalibor pod palcem IT a projektové řízení. Stará se o to, aby všechny projekty byly dotažené v termínu a v prvotřídní kvalitě. S Marcelem se seznámil na podivné fotografické akci Nokturna, kterou sám vymyslel a pořádal. Slovo dalo slovo a v dalším rozhovoru už pokračovali na pohovoru v MARFu. Firma se v té době rozvíjela a potřebovala vlastního zkušeného programátora, kterým Dalibor na každý pád je. Miluje extrémní toulání se po Beskydech a všechny šílené závody – B7, LH24, Barbarian Race a Mad Race. Na Mad Race dokonce zlákal celou firmu. Dalibor je týmový hráč a především člověk, na kterého se můžeme kdykoliv spolehnout.

Tomáš Franta, aranžér
10 let u MARF

Pokud potřebujete polepy na auto, Tomáš s vámi vyřídí celou zakázku od A do Z. Dohodne detaily, připraví kalkulaci, pošle originální návrhy a zařídí kompletní realizaci. Na pohovor na místo aranžéra si do MARFu odskočil v polední pauze. Marcela zaujaly vymodelované postavičky, které ručně vyráběl, a hned si padli do oka. Na místo aranžéra jsme nemohli sehnat lepšího a kreativnějšího člověka. Postupem času Tomáš tvorbu figurek vyměnil za ruční výrobu dřevěných lamp s neobyčejnými motivy. A to je vlastně dobře. Nikdy totiž nevíte, kdy si namíchnutý kolega udělá vaši voodoo panenku. S Tomovou precizností a pečlivostí by jistě nešlo o žertík, ale o plně funkční „zařízení“.

Petra Hyvnarová, produkce
10 let u MARF

3 děti, dva psi, jeden muž, to vše je svět naší energické produkční Petry. Je jí všude plno a rozhodně si ji nechcete rozházet. Je to právě ona, kdo dohlíží na odpracované hodiny, zda kalkulace odpovídá realitě a zákazník obdrží svou fakturu včas. O dalších zálibách naší Petry toho moc nevíme, ale můžeme pojímat důvodné podezření, že při třech dětech jich moc nebude. Snad bábovičky, plastelína, zoo a tak dále…

Lucka Hradilová, grafik
8 let u MARF

Lucka je kreativní duše s nevyčerpatelnou fantazií. Baví jí animace, fotomontáže, retuše, kresba, malba, sazba textu, příprava tiskovin a návrhy obalů. Lucka miluje výzvy a neobyčejné projekty, při kterých může uplatnit své originální nápady.  Ráda si hraje s výseky, skládáním či technologií. Těší jí každá dobře odvedená práce a spokojený klient. A když je klient spokojený, teprve tehdy Lucie nasedá na motocykl za svého muže a spolu odjíždějí do západu slunce, kde je svět oděný romantikou a vůní benzínu. Popravdě si nejsme jistí, jestli jsme Lucii, našeho malého smíška, někdy viděli v jiné, než v dobré náladě?

Jindra, programátor
7 let u MARF

Jindra je hlava našeho IT týmu. Díky němu jsou všechny weby vyladěné do posledního detailu a všechny funkce šlapou jako švýcarské hodinky. Naše uši a hlasivky se už smířily s tím, že má Jindra okolo všeho řečí jako holič o sobotě. Každý web totiž musí probrat ze všech stran a najít odpovědi na své otázky. Jeho koníčkem je hlavně programování, kterého si v MARFu užije dost a dost. Pokud zrovna nesedí před monitorem, vyráží na kolo, nebo chytí letadlo a objevuje krásy celého světa.

Eliška, online marketing
6 let u MARF

„Ona sice s internetovým marketingem nemá zkušenosti, ale naučí se to.“ S těmito slovy nám v době, kdy jsme nutně hledali markéťáka, doporučili do týmu Elišku. Dali jsme jí šanci. Když si týden po nástupu v tramvaji zlomila nohu, bylo nad slunce jasnější, že si to umí udělat „krásné“. Na měsíčním home office dokázala, že je velká bojovice, a vytřela všem zrak. I přes všechny překážky a rány osudu se všechno naučila. Dnes je Eliška eso divize oddělení marketingu, kterému neunikne žádný detail. Jen na jedno si všichni musíme dávat pozor... S Eliškou se zásadně nekomunikuje, dokud v sobě nemá ranní kafe. Jinak je to na vlastní riziko!

David Stejskal, produkční a marketér
6 let u MARF

David má úžasnou schopnost vidět věci v širších souvislostech a svými nápady dokáže vyrazit dech nejen klientům, ale také celému týmu. A tím nemyslíme nápady typu „musí to být hotovo do zítřka“. Od toho máme jiné kolegy. Jako produkční a marketér navrhuje kompletní marketingové strategie pro nové i stávající klienty. Než přišel do firmy, natáčel a stříhal videa pro televizi Polar. V té době ho oslovil Marcel, který potřeboval natočit jednu akci. David s Marcelem se během natáčení natolik sladili, že mu Marcel okamžitě nabídl místo střihače videí. David se dlouho nerozmýšlel a místo přijal. Dnes se specializuje především na produkci a marketing.

Michal Lev, programátor
5 let u MARF

Buď kouká do monitorů, kde se stará o kódování stránek, nebo do hledáčku fotoaparátu, kde zachycuje reference klientů i chod firmy. Michalův klid i v těch nejvypjatějších situacích někdy vzbuzuje podezření, že se jedná o reinkarnaci Buddhova klidnějšího bratra. Máme tak aspoň jistotu, že výsledek jeho prací je promyšlen. To má možná z těch skal – horolezectví je jeho další koníček. Tam také nelezete hlava nehlava, že? Když zrovna není Michal v práci, nebo někde na stěně, věnuje se rodině, případně 3D tiskne. O zbylých chvílích bloumá po okolí a loví… Ne Pokémony, ale takzvané „kešky“. Geocaching je krásný fenomén!

Markéta Tomášková
4 roky u MARF

Grafička s hlavou v oblacích, a to doslova a do písmene. Když zrovna nenavrhuje grafický návrh, poletuje někde na paraglidu, případně běhá, „turistikuje“ nebo polyká kilometry na horském kole. A taky sbírá drahé kovy. A kolik! Vždy nám bylo záhadou, jak je možné, že na všech těch paraglidingových soutěžích s přistáním na přesný bod, jsou takoví břídilové. Tak ne, nejsou, to naše Markéta je prostě nejlepší! Bodejť by také ne, když její osobní motto je „nikdy se nevzdávat a vždy jít vpřed nikdy zpět“.

Táhneme za jeden provaz

Jsme parta týmových hráčů, kteří táhnou za jeden provaz nejen na půdě firmy. Na teambuildingu často vznikne spousta báječných nápadů a plánů, které klienty ohromí. Pracovat s čistou hlavou a s partou báječných lidí, kteří srší nápady, se prostě vyplatí. 

CO SE CHYSTÁ NOVÉHO?

Nezastavujeme a jedeme dál

MARF planetu momentálně obývá okolo 20 Marfťanů. Naše vesmírná rodina se ovšem brzy rozroste o nové programátory, markeťáky a grafiky. Plánujeme totiž velké věci a vy můžete být u toho. Z regionální firmy se brzy vyšvihneme na reklamní agenturu s celorepublikovou působností a komplexním portfoliem služeb. Všechny marketingové služby od A do Z můžete mít pod jednou střechou. Od vstupní analýzy, přes vytvoření firemní identity, tvorbu webu až po online i offline marketing. Svištíme kupředu rychlostí světla a těšíme se na nové výzvy! 

Připravujeme nové prostory

Naše klienty si rádi hýčkáme. Stejně tak i celý náš tým, protože nejlepší nápady vznikají v kreativním a komfortním prostředí. Naše legendární oranžové budovy proto čeká další vylepšení. V blízké době se pustíme do rekonstrukce garáže, kde vznikne nová aranžovna. Díky tomu budou moci aranžéři realizovat polepy vozů za každého počasí. 

 

V dalších letech propojíme obě budovy MARF prosklenou chodbou a dopřejeme si větší kousek pohodlí. Za deště a vánice už nás neofoukne, když poběžíme za Marcelem, Davidem a Daliborem, nebo oni za námi. V budově MARF 1 jsou zasedačky, kanceláře vedení a týmu produkce. V budově MARF 2 má své zázemí „výroba” – grafici, IT, marketéři. Aby zůstali při práci stále kreativní, v podkroví je odpočinková zóna s hernou. Kluci s holkama si to občas natřou v kulečníku nebo fotbálku. Žhavou zábavou je také legendární Pinball Star Wars.

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.