Blog

Marketingové trendy pro rok 2023 1. část

Chcete-li směle hledět do budoucnosti a mít pečlivě propracovanou marketingovou strategii, není na škodu najít si správnou inspiraci. Rozhodli jsme se vám ušetřit drahocenný čas a rovnou vám pár nejaktuálnějších marketingových trendů pro rok 2023 nabídnout. Vše ostatní už je jenom na vás.

Jen krátké video a krátká návštěva potěší

Doba zkracování je zpět. Zvládnete přenést své sdělení krátce, stručně, výstižně? Pokud ano, máte nejspíš na příští období vystaráno. 

Když využití video obsahu není v marketingu žádnou novinkou a většina obchodníků jeho důležitost zná, musí se nyní potýkat s výzvou zkracování. Nejsilnějšími platformami pro využití krátkého video obsahu zůstávají TikTok a Instagram Reels. Průměrný uživatel sociálních sítí zhlédne až 19 hodin video obsahu týdně a v tomto množství jeho pozornost zaručeně klesá. Nenechte si v novém roce ujet vlak a urvěte pozornost i pro sebe. Zatímco dlouhá videa mohou nabídnout hloubku a velké množství informací, krátká videa skočí přímo do akce a předvedou vše v necelých 60 vteřinách. Navíc k tomu není třeba víc než dobrý nápad, smartphone a dostupný editační software. Běžte svým zákazníkům naproti.

A jak vám může s krátkým videem pomoci MARF a co všechno nabízí?

Koncept a scénář: nabízíme služby kreativního týmu, který pomáhá klientům vytvořit silný nápad a scénář pro krátké video, které bude poutavé a efektivní v komunikaci sdělení.

 

Realizace: nabízíme kompletní tvorbu videoobsahu, ať už se jedná o animované video, nebo snímané video, vč. zajištění veškerých požadovaných profesí a služeb, jako jsou grafici, animátoři, piloti, kameramani, zvukaři, vizážisté, stylisté apod.

 

Distribuce: nabízíme služby distribuce pro klienty, kteří chtějí své krátké video zveřejnit na sociálních sítích, jako je Facebook, TikTok nebo Instagram.

 

Propagace: můžeme vám pomoci nejen s publikací, ale také s propagací a zajistit, že se video dostane k co největšímu počtu diváků.

 

Analýza a zpětná vazba: V MARFu nabízí také služby analýzy a zpětné vazby, které umožňují klientům zjistit, jak se jejich video chovalo a jaký byl ohlas diváků.

 

Nezůstávejte pozadu v tvorbě obsahu na sociálních sítích v roce 2023!
Kontaktujte nás a nechte si od nás vytvořit strategii, která obstojí mezi konkurencí na sociálních sítích.

Stačí se nám ozvat.

 

Hey Siri, co si mám dát k snídani, když v lednici nic není?

Textové vyhledávání na Google nebo Seznamu už není jedinou cestou, jakou si běžní uživatelé internetu zjišťují informace. Aktuálním trendem je využití hlasového vyhledávání. Mladší ročníky si nejčastěji hlasem vyhledávají informace k plnění svých domácích úkolů, využívají hlasových asistentů k přehrání hudby nebo ke zjištění aktuálního času. Starší ročníky hlasově diktují textovky nebo využívají hlasových asistentů k zahájení hovorů. Věnovali jste minulé roky tomu, abyste zlepšovali poskytování nejužitečnějšího obsahu zákazníkům, zlepšovali jste uživatelské prostředí a věnovali čas optimalizaci pro vyhledávače (SEO)? Skvělé! Teď je na čase udělat další krok a zaměřit se na optimalizaci hlasového vyhledávání. Jednoduše rámovat obsah kolem otázek: kde, kdo, co, jak? Přesné plánování dílčích okruhů otázek umožní hlasovým asistentům snadno uchopit otázky a směřovat uživatele na správná řešení. Buďte tento rok ve střehu a nechte se najít!

Umělá inteligence není jenom Terminátor

Umělou inteligenci (AI) využíváme ve všech oblastech byznysu už spoustu let. Společnosti zdárně využívají AI v interních procesech, zákaznickém servisu nebo k vyhodnocování dat o chování zákazníků. Zajišťují tak svým zákazníkům nabídku šitou na tělo. 

Poslední dobou zaznamenáváme vášnivé diskuse nad využitím umělé inteligence k tvorbě nejrůznějších obsahů. Je libo dokončit symfonii, napsat poutavý obchodní text, novou knihu, namalovat obraz? Všechno lze. AI pomůže například s rutinním psaním obchodních textů. To vše v mnoha variantách. Texty analyzuje a vyhledá nejlepší způsoby, jak je zformulovat. Dovzdělá se, neustále zvyšuje svou produktivitu a netrpí na nepřízeň múz.

I když se zdá, že je vše zalité sluncem, nenechte se mýlit. Pokud se vám využití AI při rychlé tvorbě marketingových textů zamlouvá, můžete narazit na nedostatky:

Je to zajímavá a rychlá cesta tvorby obsahu. Ale abychom si nepodřezávali vlastní tvůrčí větve, chcete-li urychlit tvorbu poutavých textů, věnujte se rozšiřování slovní zásoby, trénujte kreativitu nebo se nám rovnou ozvěte a my už tuto práci uděláme za vás.

A jaké typy textů za vás může MARF napsat?

Copywriting: nabízíme služby copywritingu, které zahrnují tvorbu textu pro různé marketingové materiály, jako jsou webové stránky, e-maily, sociální sítě, reklamy atd. 

 

SEO copywriting: Experti z našeho MARF týmu nabízí také služby SEO copywritingu, které pomáhají klientům vytvořit texty, které budou optimalizovány pro vyhledávače, tím se zvýší šance na zobrazování na prvních stránkách vyhledávačů.

 

Potřebujete pomoci s novými trendy v on-line marketingu?

Pomůžeme vám! Stačí nám napsat.

 

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

Se společností Marf spolupracujeme již 6 let a spolupráci si velmi chválíme. K této firmě jsme se dostali skrze referenci předchozího dodavatele internetových služeb a můžeme zodpovědně prohlásit, že reference byla pravdivá. 

Zpočátku jsme využili pouze služeb pro Webhosting a správu e-mailových schránek. Dnes spolupracujeme i v rovině optimalizace Webu pro internetové vyhledávače a firma Marf se nám stará o reklamu na internetu paušálně. Firmě Marf zadáváme i výrobu reklamních a vánočních upomínkových předmětů a musím říci, že jsme spokojeni.

Komunikace se zástupci firmy je vždy příjemná, snaží se nám poradit, pomoci a najít to nejlepší řešení pro naše podnikání. Naše firma Easy Logistics, s.r.o. se zabývá těžkou a nadrozměrnou přepravou a přesto, že jsme takto úzce profilovaní, tak spolupráce s firmou Marf nám přináší nové obchodní příležitosti a skutečně zrealizované přepravy.

Děkujeme a vřele doporučujeme!

Ing. Lukáš Lacina
Spolumajitel firmy Easy Logistics, s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

S firmou MARF spolupracujeme již několik let, naše společná cesta začala registrací firemního loga a pokračovala grafickými návrhy bannerů a webem. Jako majitel si na firmě MARF cením jejich samostatnosti a precizního přístupu k práci.

Jan Řeháček
Jednatel US Europe Group s.r.o.

MARF? Společnost, která nezná slovo „nelze“. Náš dlouholetý partner v časech dobrých, lepších i nejlepších. Spolehlivý, profesionální a rychlý. Výborná komunikace a chápání potřeb klienta. Bezproblémové řešení rutinních požadavků na denní bázi i kreativní řešení specifických projektů. To jsou naše 5leté zkušenosti s MARFŤANY. 🙂

Michal Kraus
IN PARK Fitness s.r.o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. S firmou MARF s. r. o. spolupracujeme již 3. rokem a všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky byly vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Reklamní agentura MARF s.r.o. pro společnost LIBERTY Ostrava a.s. už delší dobu zajišťuje výrobu a instalaci venkovní reklamy (reklamní plachty, cedule, billboardy, vlajky), lepenou reklamu, výrobu plakátů, kalendářů.Agentura je schopna realizovat požadavky i ve velmi krátkých termínech, v roce 2019 jsme jiproto vybrali jako hlavního dodavatele při změně značky. O spokojenosti se službami agentury MARF svědčí i to, že naše spolupráce úspěšně pokračuje i nadále.

PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA
Vedoucí pro komunikaci a vnější vztahy LIBERTY Ostrava a.s.

MARF pro mně není „jen“ obchodní partner, je to parta lidí, kteří vědí jak na to a dělají to sakra dobře! Vím, že se na ně můžu vždy spolehnout a nejednou mi tahali trn z paty. 😃

Adam Gajdáček
Jednatel GULL Czech s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již 10 let a nemáme důvod na tom cokoliv měnit. 😊 Oceňujeme zejména komplexnost poskytovaných služeb a flexibilitu při návrzích, přípravě i realizaci. S agenturou jsme za tu dobu realizovali několik webů, mnoho kampaní a nepočítaně tiskovin a promo materiálů. Vždy bez vážnějších problémů a při výborné komunikaci.

Ing. Ivo Květoň, MBA
Člen představenstva IN PARK services a.s.

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF, především pak paní Močigembové a pana Fujcika.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

MARF je firma, která neustále žije a hlavně rozvíjí svou tvorbu a to je vidět i na jejich originálních a živých grafických návrzích, které jsou pro naši společnost prioritní a jejich zásluhou se nám daří být o krok před konkurencí.

Michal Křižák
Jednatel TARRA PYROTECHNIK s.r.o.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Firma MARF je schopna vymyslet opravdu cokoliv. Jejich návrhy výstavních stánků a jiných reklamních materiálů nemají chybu a naši klienti jsou vždy spokojeni a mile překvapeni. Jsme rádi, že jsme našli někoho, na koho je spolehnutí. I přes spolupráci na dálku vše funguje bez nejmenších problémů.

Martin Hobza
Předseda představenstva IBOS a.s.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích a že to s námi táhne už 5 let.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Když jsme před léty začali tvořit naši firmu, nechtěli jsme dělat to, co ostatní a být průměrní, chtěli jsme být unikátni. Proto, když jsem hledal někoho, kdo nám pomuže s internetovým marketingem a celkově s prezentací naší firmy hned mě zaujala firma MARF.

Na první schůzce s p. Fujcikem jsem dostal kafe do hranatého hrnku a uvědomil si, že jsem na správném místě. Od té doby spolupracujeme a využívame jejich služby. Každý náš požadavek ochotně řeší, ať už se jedná o drobnost nebo zakázku většího rozsahu. Mohu konstatovat, že jsou to profesionálové a doporučuji je.

Ing. Jiří Maďa
jednatel Company PMX s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme už mnoho let a máme s ní jen ty nejlepší zkušenosti. Doporučujeme ji všem, kteří hledají skvělý přístup, komplexní servis, spolehlivost a vysokou úroveň odbornosti a profesionality.

Radek Urbiš
Jednatel AMOS repro, spol. s r.o.


Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.