Blog

Reklamní agentura, freelancer nebo marketing na vlastní pěst?

„Podnikat bez reklamy je jako mrkat na dívku ve tmě. Vy sice víte, co děláte, ale nikdo jiný to neví,“ řekl Steuart H. Britt. A má recht. Reklamu a marketing řeší zkrátka každá firma, která chce na trhu prorazit a začít vydělávat. Pečlivě také vybírá, komu starosti o úspěšnou reklamní strategii svěří. Bude to freelancer, reklamní agentura nebo snad kamarád od vedle?  

Vybírejte moudře a s rozumem

Přemýšlíte, jestli svěřit marketing vaší firmy freelancerovi nebo kamarádovi, který dělá tak trochu do marketingu? Nebo se dokonce pokoušíte proniknout do tajů reklamy na vlastní pěst

Vytvořit a realizovat úspěšnou marketingovou strategii stojí spoustu úsilí a času, který potřebujete investovat spíše do vašeho podnikání. Nejlepší marketéři, PPC a SEO specialisté, grafici a další kreativci studují v oboru mnoho let a neustále se vzdělávají. To zkrátka hned tak nedoženete. Bez potřebných zkušeností vás navíc čeká spousta zbytečných přešlapů, které vás mohou stát desetitisíce, nebo klidně i statisíce korun. A to bez nulového přínosu pro vaši firmu. Pokud chcete na trhu prorazit a rozdrtit dravou konkurenci, na pokusy a omyly není čas. Totéž platí také v případě vašich přátel, kteří mají marketing, sociální sítě nebo grafiku jako hobby. Počítejte s tím, že budete nejspíš válčit jak s nedostatkem zkušeností, tak s časem a realizací termínů.

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s více freelancery, abyste pokryli kompletní online marketing, (grafické práce, komunikace na sociálních sítí včetně tvorby reklam, PPC reklamy, programování apod.) tak počítejte s významnou investicí vlastního času, který strávíte jejich vzájemnou koordinací.
Na vás bude role projektového manažera, který zadává úkoly, předává podklady a komunikuje požadavky na úpravy nebo změny v projektu. Nejkvalitnější a nejžádanější freelanceři si navíc účtují stejnou hodinovou sazbu, kterou byste zaplatili za komplexní služby v reklamní agentuře. V případě nemoci nebo dovolené za sebe freelancer obvykle nemá žádnou náhradu. Pokud honíte termíny a freelancer je zrovna na dovolené, můžete se dostat do prekérní situace.

Reklamní agentura šetří čas i finance

Pokud potřebujete řešit větší zakázku, nemáte času nazbyt a chcete celý projekt komunikovat pouze s jedním člověkem, jasnou volbou pro vás bude reklamní agentura. Má větší kapacity pro realizaci většího objemu prací a dokáže zajistit rychlé termíny dodání. Oproti některým freelancerům může být cena služeb o něco vyšší, velkou výhodou je však rychlost a komplexnost služeb. V případě dovolených a nemocí některých zaměstnanců obvykle není problém zajistit náhradu. 

Digitální agentura navíc šetří váš drahocenný čas, který byste strávili koordinováním freelancerů. Tím vám dokáže ušetřit také finance, protože čas jsou peníze. A to platí ve světě podnikání dvojnásob.

 

Máte zájem o tvorbu marketingové strategie? Napište nám!

Nejlepší specialisté pod jednou střechou

Kvalitní reklamní agentura spojuje nejlepší marketingové specialisty - marketéry, copywritery, kreativce, PPC a SEO specialisty, grafiky, webdevelopery a mnoho dalších profesionálů. Dohromady tvoří sehraný tým, který dokáže splnit i ty nejnáročnější požadavky. Celý projekt navíc koordinuje projektový manažer, který hlídá dodržování termínů, plnění požadavků a kvalitu odevzdaného díla.

Spolehlivé zázemí i profesionální poradenství napříč obory

Kvalitní reklamní agentura vám nabídne také marketingové poradenství a nasměruje vás správným směrem. Většina našich klientů má vizi a cíle, kterých chce dosáhnout. Většinou ale neví, jak je realizovat. Sociální sítě, PPC, bannery, tištěná reklama… Marketingová strategie může obsahovat mnoho online i offline variant a kombinací. Rádi vám poradíme, jaké kanály budou nejvhodnější právě pro vaše podnikání a které vám budou přinášet dlouhodobě zisky. Každý obor a každá firma je totiž ve světě marketingu originál a neexistuje univerzální řešení, které se hodí pro každého. 

Někdo bude vydělávat statisíce díky sociálním sítím, jiný zase díky bannerové reklamě. Každá firma potřebuje také individuální rozpočet a marketingový plán. S tím všim vám naše reklamní agentura pomůže. Už nebudete tápat, na jaké marketingové kanály se zaměřit a kolik do reklamy investovat, abyste nakopli svůj byznys a splnili vytyčené cíle.

Není reklamní agentura jako reklamní agentura

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s reklamní agenturou, zajímejte se o reference, specializaci i nabídku služeb. Agentury mohou být specializované nebo fullservisové. Specializované reklamní studio se zaměřuje pouze na vybraný segment služeb. Fullservisová agentura vám nabídne kompletní marketing od A do Z, stejně jako naše reklamní agentura Ostrava - MARF. 

Ať už se rozhodnete pro spolupráci s reklamní agenturou nebo freelancery, domluvte si nejlépe osobní setkání, nebo alespoň videohovor, při kterém zjistíte, jestli si sednete také po lidské stránce. 

Zajímá vás, s čím bychom vám jako profesionální reklamní agentura mohli pomoct? Kontaktujte nás a domluvte si příjemný a nezávazný pokec nad šálkem lahodné kávy. Sídlíme v Ostravě, ale naše služby vyhledávají zákazníci z celé ČR. 

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

MARF je firma, která neustále žije a hlavně rozvíjí svou tvorbu a to je vidět i na jejich originálních a živých grafických návrzích, které jsou pro naši společnost prioritní a jejich zásluhou se nám daří být o krok před konkurencí.

Michal Křižák
Jednatel TARRA PYROTECHNIK s.r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. S firmou MARF s. r. o. spolupracujeme již 3. rokem a všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky byly vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Firma MARF je schopna vymyslet opravdu cokoliv. Jejich návrhy výstavních stánků a jiných reklamních materiálů nemají chybu a naši klienti jsou vždy spokojeni a mile překvapeni. Jsme rádi, že jsme našli někoho, na koho je spolehnutí. I přes spolupráci na dálku vše funguje bez nejmenších problémů.

Martin Hobza
Předseda představenstva IBOS a.s.

Se společností MARF spolupracujeme už mnoho let a máme s ní jen ty nejlepší zkušenosti. Doporučujeme ji všem, kteří hledají skvělý přístup, komplexní servis, spolehlivost a vysokou úroveň odbornosti a profesionality.

Radek Urbiš
Jednatel AMOS repro, spol. s r.o.

MARF pro mně není „jen“ obchodní partner, je to parta lidí, kteří vědí jak na to a dělají to sakra dobře! Vím, že se na ně můžu vždy spolehnout a nejednou mi tahali trn z paty. 😃

Adam Gajdáček
Jednatel GULL Czech s.r.o.

S firmou MARF spolupracujeme již několik let, naše společná cesta začala registrací firemního loga a pokračovala grafickými návrhy bannerů a webem. Jako majitel si na firmě MARF cením jejich samostatnosti a precizního přístupu k práci.

Jan Řeháček
Jednatel US Europe Group s.r.o.

Se společností Marf spolupracujeme již 6 let a spolupráci si velmi chválíme. K této firmě jsme se dostali skrze referenci předchozího dodavatele internetových služeb a můžeme zodpovědně prohlásit, že reference byla pravdivá. 

Zpočátku jsme využili pouze služeb pro Webhosting a správu e-mailových schránek. Dnes spolupracujeme i v rovině optimalizace Webu pro internetové vyhledávače a firma Marf se nám stará o reklamu na internetu paušálně. Firmě Marf zadáváme i výrobu reklamních a vánočních upomínkových předmětů a musím říci, že jsme spokojeni.

Komunikace se zástupci firmy je vždy příjemná, snaží se nám poradit, pomoci a najít to nejlepší řešení pro naše podnikání. Naše firma Easy Logistics, s.r.o. se zabývá těžkou a nadrozměrnou přepravou a přesto, že jsme takto úzce profilovaní, tak spolupráce s firmou Marf nám přináší nové obchodní příležitosti a skutečně zrealizované přepravy.

Děkujeme a vřele doporučujeme!

Ing. Lukáš Lacina
Spolumajitel firmy Easy Logistics, s.r.o.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF, především pak paní Močigembové a pana Fujcika.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

MARF? Společnost, která nezná slovo „nelze“. Náš dlouholetý partner v časech dobrých, lepších i nejlepších. Spolehlivý, profesionální a rychlý. Výborná komunikace a chápání potřeb klienta. Bezproblémové řešení rutinních požadavků na denní bázi i kreativní řešení specifických projektů. To jsou naše 5leté zkušenosti s MARFŤANY. 🙂

Michal Kraus
IN PARK Fitness s.r.o.


Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Když jsme před léty začali tvořit naši firmu, nechtěli jsme dělat to, co ostatní a být průměrní, chtěli jsme být unikátni. Proto, když jsem hledal někoho, kdo nám pomuže s internetovým marketingem a celkově s prezentací naší firmy hned mě zaujala firma MARF.

Na první schůzce s p. Fujcikem jsem dostal kafe do hranatého hrnku a uvědomil si, že jsem na správném místě. Od té doby spolupracujeme a využívame jejich služby. Každý náš požadavek ochotně řeší, ať už se jedná o drobnost nebo zakázku většího rozsahu. Mohu konstatovat, že jsou to profesionálové a doporučuji je.

Ing. Jiří Maďa
jednatel Company PMX s.r.o.

Reklamní agentura MARF s.r.o. pro společnost LIBERTY Ostrava a.s. už delší dobu zajišťuje výrobu a instalaci venkovní reklamy (reklamní plachty, cedule, billboardy, vlajky), lepenou reklamu, výrobu plakátů, kalendářů.Agentura je schopna realizovat požadavky i ve velmi krátkých termínech, v roce 2019 jsme jiproto vybrali jako hlavního dodavatele při změně značky. O spokojenosti se službami agentury MARF svědčí i to, že naše spolupráce úspěšně pokračuje i nadále.

PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA
Vedoucí pro komunikaci a vnější vztahy LIBERTY Ostrava a.s.

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích a že to s námi táhne už 5 let.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již 10 let a nemáme důvod na tom cokoliv měnit. 😊 Oceňujeme zejména komplexnost poskytovaných služeb a flexibilitu při návrzích, přípravě i realizaci. S agenturou jsme za tu dobu realizovali několik webů, mnoho kampaní a nepočítaně tiskovin a promo materiálů. Vždy bez vážnějších problémů a při výborné komunikaci.

Ing. Ivo Květoň, MBA
Člen představenstva IN PARK services a.s.

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.