Blog

Webdesign: První, co návštěvníka webu zaujme, nebo odradí.

Design webu je první věcí, která potenciálního zákazníka při příchodu na váš web upoutá, nebo naopak odradí. Podle výzkumů rozhoduje prvních 50 milisekund o tom, jestli návštěvník z webu odejde, nebo se promění v platícího zákazníka. Jak s tím souvisí webdesign a jak může pomoci vaší firmě?

Webdesign – alfa i omega dobrého webu

Web a jeho vizuální design reprezentují vaši firmu. Zároveň plní také důležitou marketingovou funkci. Moderní webdesign je totiž dokonalým spojením vizuální komunikace, obsahové strategie a interakčního designu.

Web s perfektně provedeným a promyšleným webdesignem…

Webdesign, který prodává

Pokud vaše stránky působí zastarale, nebo se na nich uživatel ztrácí, nezískáte jeho důvěru. A ta je pro nákup naprosto klíčová. Modernizací webdesignu přilákáte nové platící zákazníky, navýšíte obraty firmy a můžete začít růst.

Základy webdesignu ovšem nejsou jen o působivé grafice. Při tvorbě webdesignu myslíme také na další aspekty, které jsou neméně důležité a napomohou tomu, aby splnil web vaše cíle i očekávání. Proto se do práce zapojí celý tým kreativců a analytiků – od grafika přes SEO specialistu až po markeťáky. Připravený návrh webu je nejen originální a kreativní, ale zároveň také plně funkční.

Jak se tvoří našlapaný webdesign v MARF?

#1 Předimplementační analýza

Tvořit web bez vstupní analýzy je stejné jako stavět dům na písku. Proto se budeme dopodrobna zajímat o obor vašeho podnikání, postavení na trhu, cíle, které má nový web plnit a především nás budou zajímat vaši zákazníci. Kdo jsou, jak se na internetu chovají, jaké mají potřeby? To vše je potřeba znát, než se pustíme do práce. 

Rádi se postaráme o SEO analýzu, která pomůže váš nový web posunout ve vyhledávání, a také o definování a analýzu konkurence. Na základě získaných informací vytvoříme myšlenkovou mapu, která poslouží jako odrazový můstek k vymakanému webu.

#2 Wireframe (prototyp)

Wireframe neboli drátěný model je vizualizací navržené struktury webu. Díky wireframe si budete moci svůj budoucí web lépe představit. V proklikávací verzi perfektně nasimuluje průchod celým webem včetně všech podstránek.

#3 Grafika

Grafický návrh webu by měl být perfektně sladěný s tváří vaší firmy. Proto nás bude zajímat logo, brand manuál, fotografie, katalogy… Zkrátka veškerá grafika, která nás při tvorbě grafiky navede správným směrem. Pokud jednotnou a ucelenou grafiku zatím nemáte, nevadí. Rádi pro vás navrhneme klidně celou korporátní identitu, která sjednotí vizuální styl i komunikaci vaší firmy.

Design webových stránek z naší dílny odráží aktuální trendy. Máme rádi také originální nápady a nové výzvy.

Čtěte na našem blogu: 5 největších grafických trendů pro rok 2022 >>>

#4 Responzivita

Trendy hovoří jasně. Velké procento návštěv webů a e-shopů probíhá z mobilních zařízení a rok od roku stoupá. Budoucnost internetu bude především mobilní. V návrzích proto nezapomínáme na responzivitu webu. To znamená, že se přizpůsobí prohlížení na všech typech zařízení – jak na desktopu, tak na mobilu, tabletu nebo malém laptopu. Už žádná ořezaná grafika, tlačítka ani písmo.

#5 Testování

Testování je důležitou závěrečnou fází tvorby webdesignu, na kterou by se nemělo zapomínat. V MARF nepustíme do světa nic, co není 100% vychytané. Zkontrolujeme, jestli se web zobrazuje bezchybně na všech zařízeních a otestujeme všechny funkce. Už nikdy nebudete přicházet o zákazníky jen proto, že na webu nefungují tlačítka nebo se špatně ořezává popis produktu.

Profesionální webdesign je jedním dílem mozaiky dokonalého webu. Společně s promyšleným online marketingem, SEO a unikátním copywritingem přitáhne váš nový web či e-shop zákazníky jako magnet. Nechte se inspirovat a podívejte se na naši případovou studii: Jak jsme pro LifeLike tvořili e-shop na míru, který vydělává. Rádi s kompletní proměnou vašeho webu pomůžeme také vám.

Mám zájem o tvorbu webových stránek s moderním webdesignem

Naše reference

Co o nás říkají naši klienti?

Velmi dlouho jsme hledali firmu se skutečně dobrými grafiky. Bylo to pro nás zásadní, protože jsme chtěli vytvořit firemní identitu. Nejen že se to MARFU povedlo, zcela to předčilo naše očekávání. Polepy vozů, trolejbusu, bannery, letáky nebo návrhy na billboardy, vše vždy přípraví profesionálně a v krátkém čase. Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitu a spolupráci se skvělými lidmi.

Mgr. Vlasta Schreierová
Jednatelka ADIV, spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již řadu let a po celou dobu jsme s jejich prací spokojeni co se týče rychlosti, ochoty i kvality. Na společnosti si nejvíce cením jejich osobního přístupu k zákazníkovi, jejich umění naslouchat a vycházet vstříc. Velmi si naší spolupráce vážím a myslím, že kdyby bylo více takových firem, naše životy by byly veselejší. 

Ing. Kateřina Huráková
obchodní asistent, Control spol. s r.o.

Spolupracujeme s MARFem od roku 2012 a jejich profesionalita, rychlost a nápady byly opět potvrzeny při našem nejnovějším projektu – autoškoly. Nechtěli jsme autoškolu tuctovou, ale jasnou značku se vším všudy! Začali jsme od základů, od rychlých operativních konzultací, některé probíhaly mailem, jiné osobně, až jsme vypracovali firemní identitu – jasné, dobře čitelné a zapamatovatelné logo, webové stránky, polepy vozidel a další reklamní služby, jaké si jen dokážeme představit. ZA NÁS SUPER VÝSLEDEK!!! ...bo nemáme rádi čučkaření...

Ing. et Ing. Karel BLECHA, MOA
Jednatel

S reklamní agenturou MARF spolupracuje náš úřad již delší dobu. S úrovní všech služeb jsme velice spokojeni. Oceňujeme především rychlost a zároveň kvalitu zpracování zakázek. Dále si ceníme  zejména individuálního přístupu, velmi dobré komunikace, spolehlivosti a pečlivosti. Za Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky můžeme spolupráci vřele doporučit.

Martina Gavendová
Referent kultury a prezentace městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky

S firmou MARF máme dlouholeté zkušenosti. A to, že jsou dlouholeté, je známkou toho, že jsme spokojeni.

Oceňujeme, že naše požadavky, ať už se týkají programování webové prezentace nebo grafiky všeobecně, zpracovávají rychle a pečlivě, vždy podle zadání. Taktéž konzultace z oboru e-marketingu a internetového působení naší firmy patří jistě k přínosným.

Spolupráci s touto firmou vřele doporučujeme.

Kamil Toman
Technický manažer Dexon.cz

Velmi si ceníme naší dlouhodobé spolupráce s firmou Marf, která nám vytvořila interní software, který urychlil a zefektivnil naší práci, přesně tak jak jsme si představovali. Veškeré naše náměty dokážou a dokázali vždy perfektně zpracovat a převést do reality. Na jedničku funguji také polepy aut a veškeré reklamní předměty/aktivity, a to včetně návrhu! Děkujeme Marfu, ze se vždy snaží vystihnout styl a ducha naši firmy tak jak si přejeme. Díky vám je naše firma úspěšnější!

Adam Gajdoš
PODLAHY Gajdoš s. r. o.

Grafickou firmu MARF s. r. o. jsme oslovili na doporučení od zákazníka, který si společnost vychvaloval. A opravdu kladné reference, které jsme slyšeli, byly opodstatněné. Ochota, vstřícnost, profesionalita, příjemné prostředí, loajální zaměstnanci, časová flexibilita a mnohé další. Po dobu naší spolupráce s firmou MARF s. r. o. byly všechny provedené grafické návrhy, polepy, zhotovené výrobky vždy přesně podle našich představ. Nápady, které jsme na zaměstnance společnosti „chrlili“ byly vždy dotažené přesně do reálné podoby. K firmě nemáme žádné výhrady a spolupráci můžeme jen doporučit.

Bc. Lucie Židková, MBA
Marketingový koordinátor ADIV, spol. s r.o.

Se společností MARF spolupracujeme již celou řadu let a nejvíce oceňujeme jejich tvůrčí nápady, individuální přístup a rychlost, se kterou reagují na naše požadavky. Díky článkům na naše webové stránky a materiálům, které pro nás připravují, přinášíme pro naše zákazníky stále něco nového. Jsme velmi spokojeni se službami, které poskytují a rozhodně nemáme v plánu měnit.

Pavel Pyszko
Jednatel ANTICOR Bohemia s.r.o.

Děkujeme za mnoholetý nadstandartní, trpělivý a pečující přístup k realizaci našich mnohy velmi specifických požadavků. Kvalita výsledků naší spolupráce je vždy na vysoké úrovni. Vážíme si profesionality a vstřícného přístupu všech pracovníků agentury MARF.

PhDr. Lucie Paprsteinová
Vedoucí Intervenčního centra Bílý kruh bezpečí, z.s.

Pamatuji si na první schůzku s panem Fujcikem, kde jsem mu představil neznámou zatím neexistující akci Rainbow Run, psal se únor roku 2015 a jediné co jsme v té době měli, bylo datum, místo a název akce. Takže náš požadavek byl: „Vymyslet logo, vytvořit web, který měl specifický registrační systém, billboardy, motiv na trička, plakáty a celková identita Rainbow Run. A to vše do třech týdnů, protože v květnu se už mělo běžet.

Společnost MARF splnila všechny mé požadavky na jedničku – rychlý přístup produkčních, skvělá grafická práce a náročný web. Další roky se naše spolupráce rozšířila i do dalších oblastí marketingové činnosti. Děkujeme za profesionální přístup, důvěru v začátcích.

Roman Fučík
Ředitel Rainbow Run

Profesionální přístup, rychlé a spolehlivé jednání a skvěle odvedená práce. To je MARF. Se společností spolupracujeme prakticky od jejího založení, po celou dobu této dlouhodobé spolupráce nám vždy vyšli maximálně vstříc. Při změně loga naší společnosti a s tím spojené změně polepu aut byla společnost MARF jasná volba. Do budoucna se na společnost MARF rádi a bez váhání určitě obrátíme. Díky jejich osobnímu a profesionálnímu přístupu a kvalitnímu zpracování zakázky můžeme spolupráci s MARF všem doporučit.

Michal Štěpánek
Jednatel TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.

Spolupráce se společností MARF byla vždy tzv. na jedničku, tzn. výborná. Společnost vždy dodala požadované služby a výrobky v plném rozsahu a v požadovaných termínech. V případě řešení složitějších zadání ze strany zákazníka dokázala přispět svými náměty a kreativitou k naplnění našich představ. Její zaměstnanci byli vždy ochotní, trpěliví a spolehliví.

Ing. Petr Hodek, MBA
Předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

MARF je pro nás synonymem pro oslavy 25. výročí vzniku společnosti PHARMOS, a.s. Díky kompletnímu zastřešení odborné části i večerního programu „Marfem“ jsme měli pozitivní zpětnou vazbu od téměř 300 zúčastněných hostů. Proaktivní přístup, organizace, kreativita a pozitivní odezva na naše změny v harmonogramu (a že jich nebylo málo) je to, co společnost charakterizuje. Při příštích oslavách bude MARF naší volbou č. 1.

Ing. Pavla Šústalová
Referent marketingu PHARMOS, a.s.

Se společností MARF spolupracujeme ve věci reklamních materiálů, billboardových ploch, grafiky a polepů automobilů více než 10 let. Za celou dobu vše funguje bezvadně, zaměstnanci jsou vždy ochotní a komunikativní a vše díky tomu běží skvěle. Jsme rádi, že máme takového obchodního partnera, protože nic není problém.

Přejeme mnoho stejně spokojených zákazníku jako je společnost RPS Czech.

Petr Syslo
Jednatel RPS Czech, s.r.o.

Spolupráce naší firmy s marketingovou agenturou MARF představuje klíčový prvek naší strategie marketingu a růstu. Po téměř dvouleté spolupráci můžeme s jistotou říci, že tato spolupráce přináší významné výhody a příležitosti pro naši firmu a značku ASB. Klíčovým faktorem je kvalita jejich práce. Od grafického designu přes obsahový marketing až po sociální média, agentura dodává materiály a kampaně vysoce profesionální úrovně, které oslovují naši cílovou skupinu a přinášejí vynikající výsledky. Jejich tým odborníků je dobře obeznámen s nejnovějšími trendy a technikami v oblasti marketingu, což nám umožňuje vytvářet strategie a kampaně na nejvyšší úrovni. Komunikace s týmem agentury je efektivní a transparentní. Jsou vždy ochotni naslouchat našim nápadům a zpětné vazbě, zároveň však přichází s vlastními inovativními nápady a řešeními. Celkově jsme s dosavadní spoluprací s marketingovou agenturou MARF spokojeni. Jejich profesionalita, kreativita a ochota naslouchat našim potřebám nám poskytují jistotu, že jsme s partnerem, na kterého se můžeme spolehnout, a těšíme se na budoucí spolupráci.

Ing. Jiří Grulich
Jednatel společnosti

Chcete vědět více?
Napište nám

Chráněno reCAPTCHA, platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.